İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim

Prof. Dr. Celalettin KARALİ

Dekan

Doç. Dr. Harun YÜKSEL   

İİBF Dekan Yardımcısı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Her eğitim kurumu öğretmen, öğrenci ve donatılmış fiziki mekândan oluşan üç temel sütun üzerine oturur. Üniversitelerde bu sütunların ismi akademik kadro, yükseköğrenim öğrencisi ve laboratuvar, kütüphaneler ve sosyalleşme imkânlarına sahip yerleşkelerdir. 

Akademik kadronun sayısı ve kalitesi, yükseköğretimde kaliteyi belirleyen temel unsurdur. Benzer şekilde öğrenmeye açık ve kararlı bir öğrenci topluluğu yükseköğretimdeki kalitenin ikinci önemli belirleyicisidir. Üniversite hayatının içinde şekillendiği yerleşkeler; bir yandan bilgi işlem donanımları, kütüphane ve laboratuvarları ile öğretim üyesi-yükseköğretim öğrencisi etkileşiminin verimliliğini arttırırken öte yandan da yükseköğretim öğrencilerinin sosyalleşmesini, iletişimlerinin etkinleşmesini ve o yükseköğretim kurumunun oluşturduğu ailenin sağlıklı bir üyesi olmasını sağlayan gerekli fiziki ortamı oluşturur.

Üniversitemizin Pelitli Yerleşkesinde bulunan fakültemiz,  bünyesinde barındırdığı İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Bölümleri ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu işgücü profilini yetiştirmek için siz değerli öğrencilerimize önemli fırsatlar sunmaktadır. Fakülte olarak öğretim üyesi-öğrenci ilişkilerine büyük önem vermekte, bir yandan sizleri ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerilerle donatırken öte yandan sizlere okul ve mezuniyet sonrası hayatınızı şekillendirecek danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Ayrıca sizlere yabancı dil seviyenize dayalı olarak Erasmus Değişim Programı kapsamında eğitiminizin bir bölümünü yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde tamamlama imkânı sağlamaktayız.  Bu bağlamda koşulları sağlamanız kaydıyla Çift Anadal ve Yandal eğitimi alma imkânınız da bulunmaktadır. Eğitiminiz, Erasmus Değişim Programı, çift anadal-yandal eğitimleri ve mezuniyet sonrası kariyer planlamanız konularında daha ayrıntılı bilgi alışverişi yapmak üzere sizleri Dekanlığımızda ağırlamayı arzu ediyoruz.

Avrasya Üniversitesi Ailesi’ne katılan siz değerli öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, verimli ve sağlıklı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmenizi diliyor, sevgiler sunuyoruz.

 

Prof. Dr. Celalettin KARALİ

Dekan